Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Current Article

12 затриманих можуть відправити до армії після рейду правоохоронців

By   /  1 Листопада, 2017  /  No Comments

    Print       Email

Дванадцятьох затриманих під час рейду в нічному клубі Києва можуть відправити до армії.


У суботу поліція та військові зірвали вечірку в клубі. Правоохоронці відзвітували про знайдені наркотики і неповнолітніх, які їх вживали. Але нез’ясованими залишаються питання, чи мала поліція право застосовувати силу до молоді, примусово доправляти у військкомат і тримати під замком.

Осінній призов в Україні у самому розпалі. Завдання – назбирати по всій країні майже 10,5 тисяч призовників. Про методи призову ТСН поцікавилась безпосередньо в одному з київських військкоматів. Призовників там було небагато. Із п’яти потенційних армійців один зізнався, що не хоче служити. Проте прийшов сам, щоб не приводили силоміць. Про ситуацію в нічному клубі тут чули всі.

Кадрів з цієї події небагато. Поліція відбирала телефони. Очевидці розповідають – били кийками по ногах, клали головою долілиць і відправляли в армійський розподільник.

За законом неявка після двох надісланих повісток вже є підставою для примусового доправлення. В Україні за ухиляння від служби навіть відповідальність є – від штрафу до 3 років обмеження волі. Методи подібні до клубу диктує ще й керівництво.

“Протокольні доручення підписані головою призову міста Києва. Проводяться сумісні розшукові дії Нацполіції і військового комісаріату. Один із таких заходів якраз і був розшук молоді, яка ухиляється від служби в армії”, – повідомив військовий комісар Шевченківського району Ігор Антоненко.

У Генштабі додають – списки ухильників від армії надали поліції, вона і обирала метод. Армійці тільки спостерігали. Кажуть, затримали 12 “бігунів”. Медкомісія і вирішить – служитимуть вони, чи ні. Свідки ж говорять і про застосування сили з боку армійців. Тим паче затримували і тримали під замком не тільки ухильників від армії. Батьки мають право звернутися до суду.

“Особу обмежити в правах можна тільки внаслідок того, що вона вчинила якесь правопорушення. Якщо вона не вчинила жодного правопорушення – її затримувати, бити чи ставитися як до злочинця неможна”, – каже правник Опанас Карлін.

Є й інший бік медалі – разом з пошуком бігунів від армії силовики, прикрили наркопритон, який маскувався під клуб.

Призов в Україні триватиме до 30 листопада. Підпадають чоловіки від 20 до 27 років. Прибути самому, кажуть у військкоматах, найкращий варіант і спростовують найпоширеніший міф – призов не означає відправку у зону АТО. Та й свіжі дані промовисті – лише до 5 чоловік зі ста визнаються придатними до служби.

Нагадаємо, в ніч на 28 жовтня в Києві поліція

До затриманих під час рейду в нічному клубі у Києві не пускають адвоката і родичів
влаштувала рейд в нічному клубі Jugendhub, що в Шевченківському районі. Внаслідок якого було затримано 17 осіб із наркотиками, а 32 людини доставлено до військкомату. Відповідні дії у комісаріаті пояснюють тим, що після 2-3-х етапів оповіщення до призовних дільниць заявилося лише 3,95% призовників. А це ставить під загрозу виконання указу президента про призов.

    Print       Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You might also like...

СБУ підозрює очільника мунварти Києва в злочині: у КП відповіли публікацією розмов з прокурорами

Read More →