Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Дарницький  >  Current Article

Як колишні посадовці Дарницької РДА намагаються “віджати” РЛП “Партизанської слави”

By   /  Травень 23, 2018  /  1 Comment

    Print       Email

Нещодавно Дарницький район сколихнув скандал щодо розміщення у РЛП “Партизанська слава” зони відпочинку “Качелі за вхід до якої стягують плату, як за дитину, так і за людину що супроводжує її.


“Активіст” хотів розібратись на яких умовах було надано дозвіл на встановлення “зони відпочинку”, а дізнався як колишні посадовці Дарницької РДА намагаються “віджати” парк, та обклали даниною майже всіх підприємців які працюють у ньому. А саме головне – встановити свою “незалежну” адміністрацію, яка має бути згідно “Проекту організації території РЛП “Партизанська слава”, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природніх комплексів та об’єктів”.

Отже, почнемо з початку, у 2016 році був розроблений проект організації території парку. Останню публічну версію можна знайти на сайті Дарницької РДА(якщо потрібна актуальна версія, шукайте як мінімум, депутата від КМДА, аби на його запит надали копію проекту, інакше ніяк). Виконавець Директор «Центр екологічного управління» В.П. Воровка, замовник в.о. директора КП УЗН Дарницького району м. Києва І.А. Язєв, начебто нічого незвичного, окрім одного – інвестора. Ним виявився ніхто інший, як Голова “всім відомої” “Дарницької Громадської Варти” Олександр Володимирович Граб. Це та “Дарницька громадська варта” що охороняла забудовника та привезла “тітушок” для розгону та побиття працівників та активістів на Дарницький радіоринок.

О.В. Граб є найбільшим соратником колишнього голови Дарницької РДА Сінцова Генадія Львовича, який був звільнений указом президента 29 квітня 2016 року, через те що роздавав посади “своїм” людям. Сам же Сінцов Г.Л. в свою чергу є соратником ще одного колишнього голови Дарницької РДА Віталія Сташука, якого у свій час називали “королем автостоянок” які зараз масово закривають та на їх місці будують чергові “свічки”. Зараз Сташук активно “піариться” на реконструкції Бортницької станції аерації.

Ще під час роботи головою Дарницькою РДА Сінцова Г.Л. працівники комунальних підприємств Дарниці вимагали звільнити його з посади, через те, що його заступник(на той час) Лозовий Василь Борисович побив працівника(мабуть, не хотів брати участь у “схемі”) КП УЗН, того самого КП, на балансі якого зараз й перебуває парк. Так от все це ОПГ, з трьох колишніх голів Дарницької РДА при підтримці ГО “Дарницька громадська варта” в особі голови Граба Олександра й намагається всіляко заволодіти, або іншими словами “легалізуватись” у парку ППС. Вони про це пишуть у самому проекті, а в самій адміністрації “вимагають” її створення, всіляко при цьому намагаючись обійтись без представників відповідних служб та громади.

Те, що адміністрація не створена, і те, що це все негативно відбивається на управлінні даною територією, написано вірно. Але на превеликий жаль, тут не написано, що створення адміністрації буде всіляко блокуватись, поки до управління парком не буде допущена “правильна” адміністрація з “правильним” директором.

А поки її не має, парком по суті править тіньова адміністрація на чолі з Сінцовим Г.Л., та обкладає даниною від 30% до 70% від прибутку всіх підприємців які хочуть працювати у парку. Адже наразі, що отримати дозвіл на підприємницьку діяльність, потрібно йти до Дарницької РДА, де дозволи видає відповідний “правильний” підрозділ (людина).

До речі, в тому самому проекті який є у вільному доступі, є пункт з розвитку парку, де серед іншого, вказано, що потрібно збільшити кількість бесідок для відпочинку.

“Головні виконавці” ще до того, як був написаний проект, встановили бесідки, та почали стягувати за них плату. Фото самих альтанок вони помістили у сам проект.

Добре що, громада разом з КП “Благоустрій” домоглась знесення цих самих бесідок.

Ще, є дуже цікавий пункт в цьому проекті, це розподіл зон у самому парку, так от, найбільшою зоною є – господарська, яка займає 43, 587 га, що складає майже 46% від загальної. Це означає, що на цих 46% природоохоронної території планують створювати всі зручності для ведення господарства і бізнесу, а отже природа не буде збережена. І це – неприпустимо для регіонального ландшафтного парку – втратити так багато через господарську діяльність, в якій, насправді, нема потреби. Для бізнесу і розваг в Дарницькому районі неподалік є інші парки, добре пристосовані для цього – наприклад, Парк імені воїнів-інтернаціоналістів. Але, на відміну від інших парків, РЛП “Партизанська слава” є особливим парком, на який не діють більшість законів і по суті є незалежним об’єктом, де можливо робити все, якщо у тебе “правильні” люди в адміністрації.

Ще з проекту. Потрібен штат працівників, які будуть керувати та доглядати за парком.

Цікаво, що в “очікувані результати” серед іншого, є посилення режиму охорони. Цей пункт спеціально розроблений під охорону ГО “Дарницька громадська варта”. Звідси гроші підуть на зарплатню охороні, спец. засоби і т.і., ще одна стаття “затрат-заробітку”.

Ну і щоб ніхто не сумнівався, що це все йде через Сінцова-Граба, в проекті є копії протоколів виробничої наради, серед членів якої є – громадський інспектор з благоустрою Дарницького району Дорійчук Роман Миколайович. Заступник голови ГО “ДГВ” Олександра Граба.

Все це “беззаконня” дозволяє робити все що завгодно. Дійшло навіть до того, що з балансу парку вкрали 20 га. Куди діли? Ніхто не знає, розслідування ніхто не проводить. Всі сидять на потоках, всіх все задовільняє.

А щодо “Качель“, вони можливо й хотіли би зробити все правильно, навіть намагались провести Громадські слухання, була зустріч в самому парку з керівництвом зони відпочинку, але сувора реальність наразі така – 30% від прибутку, охорона – ГО “Дарницька громадська варта”. А під все це, гарантії, що ніхто їх не буде перевіряти, ніякі активісти не зашкодять роботі та т.д. і т.п.. Але щось пішло не так – Лозового зняли з в.о. голови Дарницької РДА, керівництво з екології при КМДА(яке має слідкувати що відбувається з парком) теж відсторонене від управління, керівництво благоустрою та зеленбуду під слідством. Тепер “Качелі” змушені проводити анонімні зустрічі з активістами та намагатись їх чи то перекупити, чи то задоробити, аби тільки не писали про них в негативному вигляді. От такі гарантії…

 

    Print       Email

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Депутат Киевсовета заподозрил ряд коммунальных предприятий Дарницкого района в финансовых нарушениях и злоупотреблениях

Read More →