Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Current Article

Набрав чинності закон за використання символіки Нацполіції.

By   /  6 Травня, 2019  /  No Comments

    Print       Email

Адмінвідповідальність за порушення закону стартує від 17 тисяч гривень.


З 2 травня 2019 року, вступили в дію штрафи за несанкціоноване використання назви та символіки Національної поліції. З цього дня вважається незаконним використання фізичними та юридичними особами ознак приналежності до Нацполіції, а також написи “Національна поліція” і похідних або перекладу на англійську мову, а символіку поліції може використовувати тільки відповідний правоохоронний орган. В іншому випадку порушники будуть оштрафовані.

Відповідний закон № 2584-VIII “ПРО внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо використання найменування та ознак приналежності до Національної поліції України” частково набув чинності 2 листопада, а введення штрафів було відкладено на шість місяців.

Згідно з законом, ознаки приналежності до поліції – це символіка поліції, уніформа поліцейських, спеціальні звання, відомчі відзнаки, спеціальний жетон і службове посвідчення поліцейського.

За незаконне використання фізичною особою ознак приналежності до Нацполіції передбачена адмінвідповідальність від 17 до 34 тисяч гривень.

Незаконне використання ознак приналежності до Нацполіції органами державної влади, місцевого самоврядування, юрособами, ФОП – штраф від 34 до 51 тисяч гривень. За ті ж дії, вчинені повторно протягом року, фізичних осіб покарають штрафом від 51 до 68 тис. грн, а ФОП і на посадових осіб – від 68 до 85 тис. грн.

Нагадаємо, закон про введення адміністративної відповідальності за несанкціоноване використання ознак приналежності до Національної поліції Верховна Рада прийняла 2 жовтня.

У 2017 році керівництво МВС зверталося до органів місцевого самоврядування з проханням не використовувати слово “поліція” в назвах комунальних охоронних підприємств.

    Print       Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Позапланові перевірки знову в дії

Read More →