Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Current Article

КСУ скасував норму, згідно з якою підозрювані в державній зраді і тероризмі мають обов’язково перебувати під арештом

By   /  26 Червня, 2019  /  No Comments

    Print       Email

Норма Кримінально-процесуального кодексу про обрання запобіжного заходу підозрюваним у державній зраді або терористичних діях тільки у вигляді утримання під вартою не відповідає Основному Закону.


Таке рішення оприлюднено на сайті Конституційного суду України.

“КСУ визнав неконституційною ч.5 ст.176 КПК, яка передбачає, що до осіб, які вчинили терористичні злочини або злочини проти держави, може бути застосоване лише утримання під вартою. Це означає, що проти цих осіб може бути застосований домашній арешт або застава”, – повідомили Радіо Свобода джерела в Конституційному суді.

У рішенні, зокрема, зазначено, що “утримання під вартою є найсуворішим запобіжним заходом серед усіх заходів, передбачених Кодексом та є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жодна з м’якших заходів не зможе запобігти ризикам”.

“Конституційний Суд України вважає, що право на свободу та особисту недоторканність не є абсолютним і може бути обмежене, але тільки на підставах та в порядку, визначених законами України”, – йдеться в рішенні.

Як сказано в тексті документа, рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним і не може бути оскаржене.

    Print       Email
  • Published: 3 роки ago on 26 Червня, 2019
  • By:
  • Last Modified: 26 Червня, 2019 @ 10:55 am
  • Filed Under: Київ, Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You might also like...

СБУ підозрює очільника мунварти Києва в злочині: у КП відповіли публікацією розмов з прокурорами

Read More →