Loading...
You are here:  Home  >  Новини  >  Current Article

«Самопоміч» оголосила про збір підписів проти особливого статусу Донбасу

By   /  9 Липня, 2019  /  No Comments

    Print       Email

У зв’язку зі зростанням загрози реваншу проросійських сил партія «Об’єднання «Самопоміч» почало збір підписів за визнання неконституційними законів про особливий статус Донбасу та про амністію для колаборантів і найманців.


Як йдеться в заяві партії, у поданні до Конституційного Суду вона вимагатиме визнати неконституційними закони «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» та «Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей».

«Попередній президент Порошенко разом із екс-регіоналами у 2014 році фактично легалізував особливий статус для окупованих Росією територій в Донецький і Луганській областях і амністію для колаборантів і російських найманців», – йдеться у повідомленні.

Як стверджують у політичній силі, ухвалені закони, які писалися в Москві, запроваджують окрему народну міліцію на окупованих територіях двох областей, яка разом із суддями та прокурорами призначається окупаційними органами місцевого самоврядування. Крім цього вони надають право цим окупованим територіям самостійно укладати міжнародні угоди з Росією. Також вводиться особливий статус для російської мови на цих територіях у сфері освіти, культури, судочинстві та діяльності органів державної влади, та амністія для всіх, хто вбивав наших військових на Сході України.

Як вважають в «Самопомочі», закони є прямою загрозою суверенітету держави, і також порушують Конституцію, яка чітко визначає Україну унітарною державою.

У партії наголошують, що сподівалися на те, що ці антиконституційні закони вдасться скасувати ще чинним скликанням Верховної Ради.

«Оскільки життя цього скликання добігає кінця, а в новому складі парламенту, як показують соціологічні опитування, буде ще більше російських агентів, наразі «Самопоміч» бачить вихід лише у зверненні до Конституційного Суду», – наголошують у партії.

«Нам попередні п’ять років розповідали, що цей закон потрібен для збереження санкцій проти Росії. Сьогодні запевнення починають танути на очах – попри продовження війни Росії проти України, російську делегацію поновили у всіх правах Парламентської Асамблеї Ради Європи. Це означає, що кожна країна приймає рішення, виходячи виключно зі своїх національних інтересів. Тому ми повинні діяти так само. А національні інтереси України вимагають якнайшвидше зупинити рух країни шляхом, накресленим у Кремлі», – прокоментувала ситуацію віце-спікерка Оксана Сироїд.

    Print       Email
  • Published: 2 роки ago on 9 Липня, 2019
  • By:
  • Last Modified: 9 Липня, 2019 @ 6:04 pm
  • Filed Under: Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You might also like...

Керівник “Муніципальної варти Києва” їздить п’яним за кермом?

Read More →