Loading...
You are here:  Home  >  Новини  >  Current Article

Мінрегіон змінить застарілі норми про металевих ґратах в українських судах

By   /  Липень 18, 2019  /  No Comments

    Print       Email

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства запропонувало виключити застарілу норму по влаштуванню металевих решіток для утримання підсудних під час судового процесу в залах засідань тому, що всі українські суди вже перейшли на утримання підсудних в спеціальних захисних огородженнях з металу і скла.


Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе

“Ні в одному сучасному європейському чи американському суді ви не побачите жахливі металеві решітки, в яких містяться підсудні під час проведення судових засідань. Україна теж пішла цим цивілізованим шляхом. Однак в чинних будівельних нормах досі містяться застарілі вимоги по влаштуванню обов’язкового металевої огорожі для підсудних в залі засідань. Тому одна з пропозицій змін — виключити норматив щодо металевих решіток та передбачити обов’язковість захисної металевої конструкції, обладнаної ударостійким або навіть куленепробивним склом “, – зазначив Парцхаладзе.

Крім цього, в разі розгляду особливо резонансних справ пропонується посилювати заходи безпеки для учасників судового процесу, зокрема, обов’язково передбачати облаштування хоча б одного залу судового засідання додатковою перегородкою зі скла і металу, яка буде відокремлювати місця для відвідувачів від місць для складу суду і змісту підсудних.

Також пропонується суттєво переглянути вимоги до облаштування сучасних та безпечних конвойних приміщень (камер / боксів) для утримання підсудних під вартою до і після судових засідань. Особливо в частині, що стосується площі цих приміщень, вентиляції, освітлення, забезпечення питною водою та інше.

“Чинні ДБН щодо судів є дуже застарілими. Ми ж повинні йти цивілізованим європейським шляхом і будувати ці приміщення з сучасними вимогами щодо дотримання прав і свобод людей і з повагою до людської гідності”, – додав Парцхаладзе.

    Print       Email
  • Published: 4 місяці ago on Липень 18, 2019
  • By:
  • Last Modified: Липень 18, 2019 @ 1:22 pm
  • Filed Under: Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Зеленський винесе питання продажу сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум

Read More →