Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Current Article

15-річний підліток з Сумщини відсудив аліменти у батька і матері

By   /  8 Жовтня, 2019  /  No Comments

    Print       Email

Тростянецький районний суд Сумської області задовольнив позов підлітка, який вимагав стягнути аліменти з обох батьків. Про це повідомляє сайт «Судова влада України».


Позов проти своїх батьків подав 15-річний житель Тростянця Сергій, батьки якого давно розлучилися. В останні роки він проживав окремо від них з бабусею Наталією Іванівною (матір’ю його батька), яка розповіла «Ґратам», що батько Сергія з 2007 року платив його матері аліменти на утримання сина. Але, за словами бабусі, підліток конфліктував з матір’ю і її новим співмешканцем, і останнім часом вона не давала йому грошей.

«Батько платить хороші аліменти, а він їх не бачить. Щоб йому щось купити, це йому треба йти кланятися, погризти з нею », – сказала Наталія Іванівна.

В результаті підліток звернувся до адвокатів з центру безоплатної правової допомоги, які допомогли йому скласти позов до суду. Сімейний кодекс дозволяє робити це дитині, якій виповнилося 14 років. У позові Сергій зажадав стягнути з матері аліменти в розмірі 50 відсотків від прожиткового мінімуму, який становить 1936 гривень. Другою вимогою було стягувати аліменти з батька безпосередньо в його користь, а не матері.

Суд заслухав пояснення всіх учасників процесу: Сергія, його матері, батька і бабусі. 1 жовтня суддя Оксана Линник задовольнила позов підлітка. Приймаючи це рішення, суд посилався на 179 статтю Сімейного кодексу, відповідно до якої батько, на ім’я якого виплачуються аліменти, повинен витрачати їх виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини. Там же зазначено, що дитина має право на самостійне одержання аліментів.

Поки суд розглядав позов, Сергій закінчив 9-й клас, вступив в політехнічне училище в Харкові, і зараз проживає там в студентському гуртожитку.

    Print       Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Позапланові перевірки знову в дії

Read More →