Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Current Article

Міністр закликав карати журналістів за недостовірну інформацію

By   /  6 Листопада, 2019  /  No Comments

    Print       Email

Разом з тим міністр культури назвав важливим захист журналіста від будь-якого тиску. Глава НСЖУ вже відповів на цю заяву.


Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський підтримує те, щоб журналісти несли більше відповідальності за оприлюднення недостовірної інформації, про що стало відомо 6 листопада з трансляції офіційного каналу “Рада”.

“Відповідальність журналіста за поширення неправдивої або/та маніпулятивної інформації також повинна бути посилена. І це третя частина наших важливих змін, про яку я вже говорив раніше, а саме введення в законодавство поняття і критеріїв маніпулювання громадською думкою, маніпулювання суспільною свідомістю, і введення як адміністративної, так і кримінальної відповідальності за таке маніпулювання – за замовлення такого маніпулювання, за здійснення такого маніпулювання”, – заявив міністр.

За його словами, межа між захистом свободи слова та маніпуляціями дуже тонка, тому “найважливіше завдання держави – вибудувати цей баланс між захистом свого інформаційного простору та захистом свободи слова”.

Разом з тим міністр культури назвав важливим захист журналіста від будь-якого тиску.

“Як, наприклад, фінансовий тиск або тиск безпосереднього керівника, тиск, який спрямований на маніпулювання громадською думкою або направлений на замовчування важливих фактів. Форма тиску може бути будь-яка. Наприклад, публічна. Це може відбуватися через оприлюднення даних журналістів, які працюють над розслідуванням… ми вважаємо, що відповідальність за оприлюднення даних журналістів повинна бути істотно посилена. Зважаючи на ту важливу роботу, яку роблять журналісти для суспільства, ми будемо будувати відповідні зміни в законодавстві”, – сказав Володимир Бородянський.

Він анонсував створення умов для фізичного, фінансового та юридичного захисту журналістів.

Глава Національної спілки журналістів (НСЖУ) Сергій Томіленко відповів міністру на його план карати кримінально журналістів за недостовірну інформацію.

“Спочатку безпека — а потім лякайте кримінальною відповідальністю”, – відповів він міністру культури.

    Print       Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

З поїзда Київ-Москва відправили на карантин 13 українців

Read More →