Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Current Article

Фахівці заявили про критичний стан мосту Патона

By   /  7 Листопада, 2019  /  No Comments

    Print       Email

Представник Інституту заявив, що обстеження виявило серйозну корозію металу, а міст перебуває в непрацездатному стані, і його потрібно негайно закрити на ремонт.


Валерій Позняков, представник Інституту електрозварювання ім. Патона, заявив про необхідність негайних відновлювальних робіт на мосту Патона. Про це він сказав на засіданні транспортної комісії Київради, передає LB.ua в четвер, 7 листопада.

Позняков нагадав, що в 2018 році відбулася нарада за участю мера Києва Віталія Кличка з питання мосту Патона, на якій було прийнято рішення про термінове обстеження технічного стану споруди.

“Таке обстеження було зроблено [Інститутом сталевих конструкцій імені Шимановського], Київ виділив на той час 4 млн гривень. Результати обстеження – міст пребуває в критичному стані, він непрацездатний. Там же було приписано, що у нього кількість років експлуатації – нуль”, – розповів учений.

Після отримання висновку була скликана група при КМДА, яка почала розробляти кошторис на реконструкцію мосту.

“І начебто спочатку пішло непогано, але в зв’язку з тим, що міст – пам’ятник архітектури, термін “реконструкція” до нього не застосовується. З ним можна робити все: міняти матеріали, посилювати, але не можна змінювати форму і розмір конструкції. В зв’язку з цим всі роботи за цим напрямом зупинилися”, – зазначив учений.

Після цього Інститут ім. Патона провів власне дослідження однієї прогонової будови, щоб перевірити стан металевих конструкцій.

“Є фраза, яку часто використовують, що мости втомилися. Стосовно цього мосту ми можемо сказати, що ми не виявили жодної ознаки втоми металу”, – розповів Позняков. Водночас обстеження показало серйозну корозію. В окремих місцях товщина металу нижнього пояса за необхідних 14 мм скоротилася до 5 мм.

Інститут електрозварювання заявив, що якщо реконструювати міст не можна, потрібно робити реставрацію з пристосуванням.

“Реставрація – це не просто пофарбувати, почистити. Це відновлення фізико-механічних і експлуатаційних властивостей конструкції. Пристосування – це пристосування конструкції до сучасних умов використання. Тобто можна використовувати нові сучасні матеріали, якщо буде об’єктивна потреба”, – сказав Позняков.

За його словами, в такому випадку можливо навіть розширити міст з облаштуванням додаткових смуг.

“Якщо далі будемо затягувати цю роботу, можемо дочекатися, що міст зруйнується. Це може бути катастрофа! На початку 2000-х років міст був визнаний світовою громадськістю найвидатнішою пам’яткою інженерної архітектури 20 століття. А ми його знищимо бездіяльністю”, – сказав Позняков.

Інститут пропонує терміново розпочати заходи з припинення подальшої корозії. Для цього потрібно терміново очистити всі металеві конструкції від будівельного сміття, загерметизувати місця біля стовпів, що протікають, і лотки під деформаційними швами.

“Ну і далі потрібно пофарбувати. Ми згадували, коли його востаннє фарбували, — а ніхто згадати цього не може. Адже це антикорозійні заходи”, – сказав учений.

    Print       Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

З поїзда Київ-Москва відправили на карантин 13 українців

Read More →