Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Current Article

Рада скасувала держмонополію на виробництво спирту

By   /  3 Грудня, 2019  /  No Comments

    Print       Email

У законопроєкт внесли кілька важливих уточнень, які забезпечують прозоре виробництво спирту.


Верховна Рада прийняла закон про лібералізацію у сфері виробництва спирту і скасувала державну монополію на спиртову галузь.

За прийняття законопроєкту №2300 у другому читанні й в цілому проголосували 284 депутати при необхідному мінімумі у 226 голосів, повідомляє УНІАН у вівторок, 3 грудня. 

Як повідомив з трибуни голова комітету Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, всі правки до другого читання були враховані.

“Ми внесли кілька надзвичайно важливих уточнень, які забезпечують прозоре виробництво спирту – це поправка про цілодобове відеоспостереження. Також врахована поправка про захист внутрішніх виробників, тобто, про обмеження імпорту”, – сказав він. 

Згідно з пояснювальною запискою, цей документ з 1 січня 2020 року скасовує державну монополію на виробництво спирту з метою вивести ринок спирту з тіні. 

Зокрема, буде надана можливість суб’єктам господарювання будь-якої форми власності виробляти й продавати спирт, в тому числі на експорт, при наявності відповідної ліцензії.

Обов’язкова умова для отримання ліцензії – установка цілодобового спостереження за місцем виробництва. 

Водночас, закон вводить обмеження на імпорт спирту до 1 січня 2024 року – імпортувати зможуть тільки уповноважені Кабінетом Міністрів державні підприємства.

Імпорт буде здійснюватися за ліцензією і не може перевищувати 10% обсягу виробництва спирту на підприємстві. 

Крім того, відповідно до закону, виробляти алкогольні напої для реалізації на території України до 1 січня 2024 року можна буде зі спирту, який має статус українського товару відповідно до Митного кодексу. 

Також закон до 1 липня 2021 року вводить зобов’язання щодо збереження робочих місць в розмірі 70% від штату на підприємствах, які підлягають приватизації. Закон набирає чинності з наступного дня після опублікування і вводиться в дію з 1 липня 2020 року.

    Print       Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Главу Мінфіну не влаштовує низький курс долара

Read More →