Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Current Article

Уряд хоче прив’язати зарплату вчителів до кількості учнів

By   /  3 Грудня, 2019  /  No Comments

    Print       Email

З наступного року Кабмін вводить принцип “гроші ходять за школярем”. Таким чином хочуть уникнути недостатнього фінансування шкіл з великою кількістю учнів.


З 2020 року Кабінет міністрів має намір розраховувати зарплати вчителів залежно від кількості учнів у школі. Про це повідомляє прес-служба Кабміну у вівторок, 3 грудня.

Уряд хоче уникнути ситуації, коли школам, в яких навчається багато дітей, видають на забезпечення освітнього процесу менше грошей, ніж потрібно.

Повідомляється, що 27 листопада уряд перерозподілив 171,1 млн гривень на зарплати для вчителів і скерував 326 млн гривень на дофінансування медичної субвенції, перш за все – на виплату заборгованості із заробітної плати лікарям.

“Уряд створює запобіжники, які не дозволяють місцевій владі накопичувати подібні борги в майбутньому”, – наголосили в Кабміні.

“Ситуацію, коли через неефективний розподіл державних субвенцій місцевою владою вчителі та лікарі не отримують заробітну плату, вважаю неприйнятною. Тому в 2020 році почне працювати принцип “гроші ходять за школярем”. Це означає, що кількість учнів у школах буде враховуватися при розрахунку зарплати вчителів. Відповідно не буде ситуацій, коли розраховується менша ніж насправді кількість учнів, а вчитель недоотримує чесно зароблені гроші”, – прокоментував рішення прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

За його словами, Міністерство охорони здоров’я також змінює підходи з метою недопущення подібних ситуацій. Так, згідно з другим етапом медичної реформи, з 1 квітня 2020 починаються зміни у фінансуванні поліклінік і лікарень – усі заклади з другого кварталу 2020 переходять на фінансування через договір з Національною службою здоров’я.

    Print       Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Главу Мінфіну не влаштовує низький курс долара

Read More →