Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Current Article

Шкільна освіта в Україні низької посередності — дослідження

By   /  3 Грудня, 2019  /  No Comments

    Print       Email

Українські школярі за рівнем читацької компетенції, а також обізнаності з математики та природничих наук виявилися вправними менше, ніж у середньому по світу, згідно з дослідженням PISA-2018.


Дослідження якості освіти PISA-2018 показало, що рівень освіти українських школярів виявився нижчим за середній в порівнянні з іншими країнами.

Про це повідомляєDeutsche Welle у вівторок, 3 грудня. 

Дослідження PISA проходить під егідою Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Уперше дослідження провели у 2000 році.

З того часу учасниками дослідження стало багато країн, які не є членами ОЕСР. Загалом у списку 79 учасників. Україна цього разу вперше приєдналася до дослідження. 

Знання тестують раз в три роки у 15-річних школярів, які на час проведення опитування навчаються як мінімум у сьомому класі. Оцінювалися читацька і математична компетенції, а також знання в галузі природничих наук. 

За показником читацької компетенції — це спроможність розуміти та інтерпретувати тексти, з якими школярі матимуть справу в повсякденному житті, — учні українських шкіл набрали в середньому 466 балів з 1000.

Таку ж кількість балів показала Туреччина. Близько до України за цим показником Ізраїль і Люксембург. Вони набрали по 470 балів. Кращі результати у китайських школярів – 555 балів.

Однак у КНР дослідження проводилися не по всій країні, а тільки в чотирьох провінціях.

Найгірша ситуація у філіппінських школярів, які в середньому набрали 340 балів. За показником математичної компетенції учні українських шкіл у середньому отримали 453 бали. Туреччина знову близька до України – 454 бали. Для країн Організації економічного співробітництва та розвитку середній показник – 489 балів. 

Лідери — школярі чотирьох китайських провінцій – 591 бал. На останньому місці — діти з Домініканської Республіки – 325 балів. 

У сфері природничих наук українські школярі в середньому набрали 469 балів. Середній показник для країн ОЕСР – 489 балів. Подібні результати були показані також Білоруссю – 471 бал і Туреччиною – 468. У лідерах знову учні шкіл чотирьох китайських провінцій з показником у 590 балів.

Учні навчальних закладів у Домініканській Республіці знову найнижчі в рейтингу — у середньому отримали тільки 336 балів.

    Print       Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Главу Мінфіну не влаштовує низький курс долара

Read More →