Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Current Article

Виш ДФС виплатив 13 млн гривень за оренду власного майна

By   /  9 Грудня, 2019  /  No Comments

    Print       Email

Суди всіх інстанцій задовольнили шість позовів прокурора про визнання недійсними договорів оренди.


Правоохоронці викрили схему незаконного використання майна університету Державної фіскальної служби (ДФС) на 13 млн гривень. Уже повернуто понад 11 млн, безпідставно стягнутих за оренду, повідомляє прес-служба Генпрокуратури в понеділок, 9 грудня. 

Відзначається, що касаційний суд у складі Верховного Суду 20 листопада погодився з доводами прокуратури, залишив без змін рішення господарського суду Київської області та Північного апеляційного господарського суду.

Цими рішеннями визнано недійсним договір оренди державного майна університету ДФС і стягнуто в дохід держави майже 2 млн гривень.

“Зараз судами всіх інстанцій задоволені загалом шість позовів прокурора про визнання недійсними договорів оренди та стягнення в дохід держави всього орендної плати, отриманої від незаконних операцій з державним майном, яке перебувало в безоплатному користуванні університету Державної фіскальної служби України на загальну суму понад 11 млн гривень”, – йдеться в повідомленні. 

У безоплатному використанні університету знаходилося державне майно – реабілітаційно-оздоровчий комплекс Сосновий бір, який використовувався для забезпечення студентів гуртожитком. 

“Однак це майно незаконно вибуло із державної власності на користь приватної установи – Ірпінської фінансово-юридичної академії, засновниками якої є родичі колишнього ректора державного вищого навчального закладу”, – наголошується в повідомленні. 

Навіть після отримання у власність об’єкта освіти приватний навчальний заклад передав його в оренду державному навчальному закладу, яким виплачено понад 13 млн гривень орендних платежів.

Зараз об’єкт повернуто у державну власність і, оскільки такі договори оренди суперечили інтересам держави, прокурор звернувся з позовами до суду. 

“Наразі судовий розгляд ще одного позову прокурора про стягнення незаконної орендної плати триває”, – йдеться в повідомленні.

    Print       Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Вчителів не перевірятимуть на коронавірус

Read More →