Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Current Article

Зареєстровано закон про неповернення ПриватБанку

By   /  11 Грудня, 2019  /  No Comments

    Print       Email

Кабмін пропонує Раді законопроєкт по банківському сектору, яким планують захистити ПриватБанк від повернення колишнім власникам.


Уряд вніс до Верховної Ради законопроєкт, який не дозволить повертати банки їхнім колишнім власникам.

Текст законопроєкт поки що відсутній, але його деталі публікує Економічна правда

Як зазначається, проєкт закону змінює законодавство, що стосується виведення неплатоспроможних банків з ринку.

Зокрема документ передбачає нововведення, що стосуються ситуацій, коли держава в особі Мінфіну може стати власником неплатоспроможного банку. 

За даними видання, багато змін було внесено до статті 41, 41.1 закону Про систему гарантування вкладів фізичних осіб, згідно з яким ПриватБанк був виведений з ринку. 

За даними співрозмовника ЄП у Кабміні, саме зміни в цій статті передбачають заборону для власників неплатоспроможних банків отримувати фінансові установи назад у власність. 

При цьому видання зазначає, що прямої заборони на повернення неплатоспроможних банків колишнім власникам в статті 41, 41.1 немає. 

Також законопроєкт вводить інші нововведення:

– Переписано розділ про істотну участь у капіталі банку і його структуру власності. Детально прописано порядок придбання / збільшення істотної участі. Якщо збільшення / придбання істотної участі не було погоджене з Нацбанком, він може тимчасово позбавити такого власника використання права голосу і / або вимагати відчуження відповідних акцій банку. 

– Прописуються зобов’язання банків дотримуватися нормативів НБУ – ліквідності, капіталу та іншого. 

– НБУ отримує право вимагати зміни складу ради або правління банку, якщо НБУ вважає, що ці особи неефективні. Керівники банків зобов’язуються запобігати появі конфлікту інтересів. 

– Банк зобов’язується визначати пов’язаних осіб до вчинення операцій з ними. НБУ при здійсненні банківського нагляду має право визначати пов’язаних осіб. 

– Уточнюється поняття банківської таємниці [БТ] (рішення про визнання банку неплатоспроможним є БТ), прописуються умови поширення інформації, яка відноситься до БТ. Розкриття БТ Нацбанком можливе в трьох випадках: на запит фізособи, за запитом юрособи (при певних обставинах) і за рішенням суду. 

У процесі оскарження рішення НБУ позивач має право на компенсацію заподіяного йому “реального збитку”. 

    Print       Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Зеленський легалізував гральний бізнес

Read More →