Loading...
You are here:  Home  >  Новини  >  Current Article

У ProZorro заявили, що їхня система заощадила Україні 100 млрд грн

By   /  24 Грудня, 2019  /  No Comments

    Print       Email

Економія в публічних закупівлях – показник “не залізний”, але так його розраховують у світі, зазначили представники української системи електронних торгів ProZorro.


Використання державної системи електронних торгів ProZorro заощадило бюджету України 100 млрд грн. Про це 24 грудня поінформували у Facebook системи.

“Ми перетнули позначку в 100 млрд грн економії… Це різниця між сумою коштів, яку замовник планував витратити на закупівлю, і сумою, яку витратив за фактом”, – ідеться в повідомленні.

У ProZorro підкреслили, що “економія в публічних закупівлях – показник не залізний”, але так його розраховують у світі.

“Закупівлі за бюджетні кошти – це найбільш невдячні закупівлі, коли чиновник не купує не за свої гроші та не собі. І про економію в таких випадках думають в останню чергу. Скільки виділено в бюджеті коштів – стільки зазвичай і витратять. Особливо коли можна їх віддати “своєму” постачальнику”, – зазначили представники електронної системи торгів.

Система ProZorro працює в Україні із 2015 року. З 1 серпня 2016 року всі державні тендери, які перевищують порогові значення (від 200 тис. грн – для товарів та послуг і 1,5 млн грн – для робіт), повинні проводити через ProZorro.

У травні 2019 року на той момент перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов повідомляв, що завдяки ProZorro вдалося заощадити майже 80 млрд грн.

    Print       Email
  • Published: 2 місяці ago on 24 Грудня, 2019
  • By:
  • Last Modified: Грудень 24, 2019 @ 5:54 pm
  • Filed Under: Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

З поїзда Київ-Москва відправили на карантин 13 українців

Read More →