Loading...
You are here:  Home  >  Новини  >  Current Article

“Слуга народу” заявив, що вторгнення РФ до Криму спровокував “мовний закон”

By   /  25 Грудня, 2019  /  No Comments

    Print       Email

Народний депутат від “Слуги народу” Олексій Устенко вважає, що скасування Верховною Радою “мовного закону” Колесніченка-Ківалова у 2014 році, яке так і не було підписано тодішнім в.о. президента Олександром Турчиновим, спровокувало захоплення Росією Криму.


Джерело: Устенко в перепалці з нардепом від “Європейської солідарності” Олексієм Гончаренком в ефірі телеканалу “НАШ” 24 грудня

Гончаренко: Ви зараз скажете, що це українська влада і війну розпочала?

Устенко: Непоганою перемогою було, коли у 2014 році було прийнято закон про мову, якщо ви вже цю тему зачепили.

У 2014 році був прийнятий закон про мову, після чого спровокувалися всі ці дії в Криму, після чого Російська Федерація зайшла до Криму. Це було одним з того, з чого все почалося.

Деталі: Устенко також заявив, що купувати російський газ не напряму в Росії, а реверсом з європейських країн – економічно невигідно, і що цю схему “нав’язала” минула влада.

“Те, що минула влада нам нав’язала купівлю газу російського, але реверсом з Європи – це також економічно невигідно”, – сказав він.

Устенку 25 років, у липні 2019 року він був обраний до Верховної Ради за списком партії “Слуга народу” (№86).

Передісторія:

  • Мовний закон авторства депутатів від Партії регіонів Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка був прийнятий Верховною Радою в липні 2012 року. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
  • 24 лютого 2014 року Верховна Рада проголосувала за скасування цього закону. Це, зокрема, стало підставою для заяв про “утиски прав російськомовного населення в Криму”.
  • Разом з тим, на той час в.о. голови Верховної Ради та в.о. президента Олександр Турчинов відмовився підписувати це рішення.
  • 28 лютого 2018 року Конституційний суд визнав неконституційним закон “Про основи державної мовної політики” Ківалова-Колесніченка.
  • 25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила новий закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.
  • Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент Петро Порошенко підписав відповідний закон.
    Print       Email
  • Published: 2 місяці ago on 25 Грудня, 2019
  • By:
  • Last Modified: Грудень 25, 2019 @ 1:59 pm
  • Filed Under: Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

З поїзда Київ-Москва відправили на карантин 13 українців

Read More →