Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Голосіївський  >  Current Article

Поїзд далі не їде. Звільніть, будь ласка, свої гаманці. Або, як депутати ВР Столар та Абрамович підставляють Київську мерію з будівництвом метро на Виноградар.

By   /  13 Січня, 2020  /  No Comments

    Print       Email

У січні 2018 року Київський метрополітен оголосив тендер на будівництво гілки на Виноградар. У столичному метрополітені розраховували, що за 6,3 млрд грн їм від “Сирця” за три роки побудують дві станції метро.


Планується побудувати ділянку від станції “Сирець” до станції “Проспект Правди” з двома станціями (“Мостицька”, “Проспект Правди”) і ділянкою вилочного відгалуження в бік станції “Виноградар” (перша черга будівництва).

Згідно з інформацією в системі ProZorro, пропозиції на торги подали три компанії, до участі в тендері були допущені ПАТ “Інтербудтоннель” і ПАТ “Київметробуд”.

У вересні 2018 року тендер на будівництво метро на Виноградар скасували.

Через “неможливість усунення порушень, які виникли у сфері державних закупівель”. КП “Київський метрополітен” відхилив пропозицію учасника, компанії “Адамант”, пославшись на ненадання і невідповідність деяких тендерних документів. ТОВ “Будівельна компанія “Адамант” подало скаргу до АМКУ, через що метрополітен призупинив торги.

10 вересня 2018 комунальне підприємство “Київський метрополітен” оголосило новий тендер на будівництво ділянки Сирецько-Печерської лінії метрополітену. Перемогла компанія ПАТ «Київметробуд», заявивши нижчу ціну — 5,981 млрд грн, що на 12,214 млн гривень менше за очікувану вартість.

В аукціоні брали участь ще дві компанії – київська «Інтербудмонтаж» та харківська «Тунельбуд». Документи останньої було відхилено.

Протокол закриття аукціону на будівництво лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі.

Всі ці затримки зі скасуванням тендеру, оскарженнями рішення та проведенням повторного тендеру дало змогу вкрай зацікавленим особам викупити значну частку акцій ПАТ “Київметробуд”, яке на той момент вважався головним претендентом на перемогу в аукціоні на будівництво метро вартістю майже 6 млрд грн. 

Пізніше стане відомо, що головний акціонер Сергій Кияшко, був дуже зацікавлений у перемозі в тендері на будівництво метро на Виноградар, оскільки, за таких обставин його акції піднімаються у ціні.

Раніше компанію пов’язували з Героєм України Володимиром Петренком, проте з квітня 2018 року він перестав бути головою її правління.

У вересні 2018 року, у ПАТ “Київметробуд” змінився склад акціонерів, кінцевим бенефіціаром став російський бізнесмен – Сергій Кияшко, якому відійшла майже половина акцій підприємства. Частки українських бізнесменів перейшли до офшорних компаній.

Пакет у 15% акцій «Київметробуду» придбав невідомий донині приватний фонд «Сан Капiтал Прайвiт Фаундейшн» із Панами. Судячи з розміру пакету, панамському офшору перейшли акції, що раніше належали ТОВ «КУА АПФ «Далiз-Фiнанс» (ЗНПВІФ «Альфа-Прiоритет»), а до того – компанії «Березаніа Холдинг Лтд» із Кіпру. Цей офшор «Березаніа» був одержувачем коштів у схемі ТОВ «Прем’єр Лізинг» часів Януковича.  «Прем’єр Лізинг» отримував мільярдні замовлення в системі «Укрзалізниці», а «Berezania Holding Ltd» отримувала відсотки за позикою, котру «Прем’єр Лізинг» узяв у британської «Burlesk Entertainment LLP».

Згодом стане відомо, що саме ці 15 відсотків Кияшко Сергій віддав у якості зарахування боргу, який він мав перед третьою особою вже довгий час.

Також по 23% акцій «Київметробуду» купили кіпрська «Катсана Лтд» («Catsana Ltd») та британська «Контемпорарi Констракшн Сiстемз Ллп» («Contemporary Construction Systems Llp»). До того цими пакетами володіли ПрАТ «Iнтровест» і ПрАТ «Вестiнтро».

За даними реєстру Британії, фірмою «Contemporary Construction Systems Llp» до вересня управляла белізька «Gevers Invest Ltd». Остання до 2015 року опосередковано володіла ТОВ «Смайл Холдінг Україна». Цей холдинг раніше належав доньці ексголови СБУ Валентина Наливайченка, а він сам керував групою радників холдингу у 2010-2012 роках.

В Україні «Contemporary Construction Systems Llp» також є основним акціонером ПрАТ «Страхова компанія «Укрпромстрах» і ПрАТ «Страхова компанія «Софійська брама».

У жовтні 2018 року новий склад акціонерів звільняє генерального директора компанії -професійного метробудівця з великим досвідом роботи у ПАТ «Київметробуд» – Олександра Метелицю, а замість нього заводить номінального, підконтрольного керівника  маловідомого 25-річного будівельника Василя Кобіля.

Раніше він працював технічним директором “Едельвейc БАУ” Петра Кобіля, а до того очолював відділи капітального будівництва “Київ Сiтi Молл” і “Міжнародна логістична компанія”, бенефіціаром яких є гендиректор російської “Amtel Group” Даніель Гупта.

Наглядова рада ПАТ “Київметробуд” обрала в.о. генерального директора Василя Кобіля з чітким терміном роботи – на 3 місяці, завданням, якого було здійснити організаційно-господарські, фінансово-економічні, правові, технічні заходи, спрямовані на реорганізацію підприємства, що мало сприяти фінансовому оздоровленню підприємства, підвищенню ефективності виробництва й т.п.

Відразу після перемоги ПАТ “Київметробуд” у тендері ряд депутатів Київради заявляли про рейдерське захоплення ПАТ “Київметробуд” та писали звернення до мера Києва Віталія Кличка з проханням розібратись у питанні викрадених акцій «Киівметробуду».

На запит «Наших грошей» до Антимонопольного комітету України щодо купівлі акцій ПАТ “Київметробуду” протягом 2018 року, АМКУ заявив, що до нього не надходили заяви про концентрацію у вигляді придбання акцій ПАТ «Київметробуд».

Віталій Кличко дав доручення профільному заступнику з питань транспорту Дмитру Давтяну провести термінову нараду за участю депутатів усіх фракцій, а також керівників правоохоронних структур.

Заступник мера Києва з питань транспорту – Дмитро Давтян

Дмитро Давтян замість наради, на якій мали розглянути справу щодо рейдерського захоплення ПАТ «Київметробуд», заручившись підтримкою нового російського власника ПАТ Сергія Кияшко та народних депутатів від Опозиційної платформи “За Життя”Ігорем Абромовичем та Вадимом Столаром, швидко закрив справу, та почав всіляко сприяти якнайшвидшому виділенню коштів для ПАТ «Київметробуд».

https://i0.wp.com/aktivist.info/wp-content/uploads/2020/01/івмівм-1.jpg?fit=565%2C184
Депутати від Опозиційної платформи “За Життя” Вадим Столар (праворуч) та Ігор Абрамович

А будівництво метро «на Виноградар» перетворилося на метро до приватного будівництва нового ЖК “Варшавський квартал”, який будує Вадим Столар.

Згодом через незадовільну роботу та численні зловживання під час виконання покладених на нього обов’язків, в тому числі й при будівництві метро, Дмитро Давтян був звільнений зі скандалом з КМДА.

У листопаді 2018 року, попри ухвалу Печерського районного суду міста Києва №757/52178/16-к від 25.10.2018 року щодо заборони будь-яким державним реєстраторам, приватним нотаріусам вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «КИЇВМЕТРОБУД» Василя Кобіля зареєстрували у державному реєстрі (без приставки  в.о.) генеральним директором ПАТ “Київметробуд”.

В подальшому, “група” Кияшка, Столара, Абрамовича та Давтяна змінювали топ менеджмент, службу охорону на підконтрольних їм осіб, звільнили із підприємства людей, які не підтримували їхніх поглядів та фактично усунули від контролю за роботою ПАТ “Київметробуд” акціонерів, які незадоволені темпами будівництва та непрофесійною командою, яка використовує грошові кошти не за цільовим призначенням.  

 Наприкінці 2018 року ПАТ “Київметробуд” було отримано аванс – 2,6 млрд грн. (Давтян на цей час ще працює заступником з питань транспортної інфраструктури) й “почав” будувати метро.

За рік будівництва у багатьох активістів з’явились питання щодо швидкості будівництва метро й почали у свою чергу цікавитись в ПАТ “Київметробуд” куди було витрачено авансові кошти в розмірі 2 587 995,00 тис. грн. У відповідь підприємство надало лише інформацію про виконані роботи (станом на 1 жовтня 2019 року).

5 листопада 2019 року на будівництво навідався з нарадою міський голова Віталій Кличко, наголосивши, що місто виконує всі зобов’язання перед ПАТ “Київметробуд”, й натякнув що головний підрядник теж має виконувати свої зобов’язання.

Підрахувавши приблизні роботи та витрачені кошти, активістами було виявлено, що за рік, генеральним директором ПАТ “Київметробуд” Кобілем Василем Петровичем, витрачено 1,5 млрд грн і виконано, але не підписано замовником, роботи на 150 млн грн. Від суми контракту це всього 2,5%.

Незадоволені діяльністю підприємства та маючи наявні докази щодо використання коштів ПАТ “Київметробуд” за нецільовим призначенням», а також вкрай незадовільними темпами будівництва метро на Виноградар, акціонери були вимушені вжити заходів, щоб відновити темпи будівництва метро і повернути професіоналів на роботу у компанію.

17 грудня 2019 року, з дотриманням всіх вимог законодавства відбулись позачергові загальні збори акціонерів, на яких визначились з новим складом Наглядової ради. Скликавши позачергове засідання Наглядової ради було прийнято рішення звільнити з посади генерального директора ПАТ «Київметробуд» Василя Кобілева та призначити на посаду гендиректора Метелицю Олександра Миколайовича.

Сергій Кияшко, Вадим Столар, Ігор Абрамович та Дмитро Давтян, усвідомлюючи що втрачають контроль за ПАТ “Київметробуд” всіма силами намагалися зірвати загальні збори акціонерів. Спочатку банда молодиків, керована начальником охорони Вадима СтолараСергієм Шуляком, намагалась виламати двері, щоб потрапити всередину, безпідставно викликати пожежну охорону та невідкладну допомогу. Коли ці заходи не допомогли, молодики по команді свого керівника Сергія Шуляка почали кидати каміння та трощити вікна та двері у приміщенні, найбільшого удару зазнала актова зала, в якій саме і проходили загальні збори акціонерів. Коли і це не допомогло, почали через розбиті вікна запускати газ та викликати поліцію. У такий спосіб спеціально навчені молодики намагалися зірвати проведення зборів акціонерів.

Втративши “свого” директора – Василя Кобіля, Сергій Кияшко, Вадим Столар, Ігор Абрамович та Дмитро Давтян починають всіма силами не допустити втрати контролю за ПАТ “Київметробуд”. Подають у суди заяви про невизнання проведення загальних зборів акціонерів та просять суди заблокувати внесення будь-яких змін до реєстру мінюсту, беруть під свій контроль реєстраційну службу.  Одночасно з цим починається кампанія у ЗМІ про нібито рейдерське захоплення ПАТ “Київметробуд”. Особливо старається   Канал 112 та ЗМІ, які наближені до партії Опозиційної платформи “За Життя”.

Перевіривши, що судові рішення, які нібито забороняли внесення змін до ЄДР є безпідставними та такими, що не відповідають дійсності, реєстратор таки вніс зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, якими було змінене генерального директора ПАТ «Київметробуд» з Василя Кобіля на Олександра Метелицю.

Василь Кобіль у відповідь на такі дії, подає скаргу до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Комісія у “турбо-режимі”, не викликавши на засідання ані реєстратора, ані Метелицю Олександра, не заслухавши доводів  іншої сторони, розглянула скаргу, й скасувала всі дії реєстратора, мотивуючи це тим – що реєстратор порушив рішення судів, які заборонили вносити зніми до реєстру. В цей же день комісія видаляє запис з реєстру в частині змін, які стосувалися генерального директора та повертає Василя Кобіля на посаду гендиректора ПАТ “Київметробуд”.

Розуміючи, що власними силами акціонери, які зацікавлені в будівництві метро та проти незаконного розкрадання підприємства і бюджетних коштів, звертаються із заявами до правоохоронних органів, з доведеними фактами, щодо розкрадання бюджетних коштів, виділених на будівництво метро.

Ось тільки декілька прикладів незаконного виводу грошей, так наТОВ «Емпоріум», на яке  авансом перерахували 45 млн. грн., створене 7 місяців тому, а за адресою місцезнаходження, відомості якої містяться в ЄДР, ніколи про таку компанію не чули. Або компанії зі статутним капіталом в 100 грн. й т.п., але отримали з рахунків ПАТ “Киїметробуд” мільйони.

За останній тиждень 2019 року, з рахунків ПАТ “Киїметробуд” було виведено майже 250 млн. грн.

Крім того, просять звернути увагу на те, що якщо метро буде будуватися такими темпами, то воно ніколи не буде побудоване.

Після того, як пішли такі заяви, на голову наглядової ради та інших осіб, які намагаються довести до верхівки, що «Шановні, робіть щось!», оскільки розкрадаються бюджетні кошти й будівництво метро під загрозою, Столаром, Абрамовичем та Давтяном, а також іншими особами, які замішені у виведені коштів із будівництва метро, починається чинитися опір. А саме, фабрикують кримінальні справи, приходять зі слідчими ДБР з обшуками до помешкань без жодних підстав, маючи на руках роздруковану постанову не підписану жодною уповноваженою особою, а також в якій не вказано прізвище прокурора, який погодив проведення обшуку.

Працівники ДБР, забувши про свої прямі цілі та завдання, для тих хто не знає або забув: ДБР розслідує кримінальні провадження, в яких фігурують правоохоронці, судді і найвищі службовці (від міністрів до начальників ГУ), допомагають Столару, Абрамовичу, Кияшко та Давтяну відшукати у фізичних осіб, які не є ані правоохоронцями, ані слідчими, ані найвищими службовими особами, документацію, яка в подальшому надасть можливість повністю захопити контроль над ПАТ “Київметробуд”.

https://i0.wp.com/aktivist.info/wp-content/uploads/2020/01/WhatsApp-Image-2020-01-11-at-17.07.01-1.jpeg?fit=565%2C753
Постанова про проведення невідкладно обшуку
Постанова про проведення невідкладно обшуку
Постанова про проведення невідкладно обшуку

З інсайдерських джерел стало відомо, що обшуками та діями слідчих ДБР керував Віталій Опанасенко, який в минулому працював прокурором у воєнній прокуратурі та який вже засвітився у ряді скандалів та був фігурантом справи про фальсифікацію експертизи в кримінальному провадженні.

Віталій Опанасенко

Зараз Сергій Кияшко, Вадим Столар, Ігор Абрамович та Дмитро Давтян ховають гендиректора Василя Кобіля від правоохоронних органів та акціонерів, призначили нового в.о. гендиректора Ю.М. Крапівіна, який раніше займав посаду начальника УСБУ в Рівненській області. Мабуть, Крапівін Ю.М. дуже добре розбирається у метробудуванні!

https://i0.wp.com/aktivist.info/wp-content/uploads/2020/01/WhatsApp-Image-2020-01-11-at-17.10.13.jpeg?fit=565%2C753
Наказ ПАТ “Київметробуд” підписане в.о. генерального директора Ю.М. Крапівіним

Лоббісти депутатів Верховної ради, ЗМІ, наближені до партії Опозиційної платформи “За Життя” та великі суми грошей, які можна викачати з ПАТ “Київметробуд” роблять свою справу.

Наразі, звичайний внутрішньо корпоративний спір між акціонерами ПАТ “Київметробуд”, який має вирішуватись через господарський суд, перетворили на виставу. Заявляють про рейдерське захоплення! В чому воно проявлене? Хто захопив підприємство? Директор Василь Кобіль? Сам у себе? Цікаво. Незаконні збори? Йдіть до суду. Як тільки акціонери заявили про нецільове використання коштів підприємства, одразу на них починається тиск з боку правоохоронних органів, проводять у них же обшуки за надуманими приводами.

Акціонери намагаються змінити керівництво підприємства, яке наразі здійснює розкрадання цільових коштів, виділених для будівництва столичного метро. Тільки за останній місяць на «фірми-прокладки» було виведено понад 10 млн доларів США, що вже поставило під загрозу своєчасне та безпечне! будівництво метро на Виноградар.

З такими зацікавленими до ПАТ “Киїметробуд” особами, як Сергій Кияшко, Вадим Столар, Ігор Абрамович та Дмитро Давтян, які здатні використовувати для своїх цілей одіозних співробітників ДБР таких як – Віталій Опанасенко, або організувати “турбо-режим” для комісії Мін’юсту з залученням самого міністра, метро на Виноградар ми побачимо не скоро. І будете певні, як тільки, Вадим Столар продасть всі квартири у ЖК “Варшавський квартал”, а КМДА почне питати де метро та гроші виділені на нього, виявиться що ПАТ “Киїметробуд” банкрут, крім виділених коштів на метро, ПАТ “Киїметробуд” матиме ще борги по кредитах, та заборгованість по зарплатах та податках. І прийдеться киянам знову скинутись грошима, на нову “Еліта-центр” тільки в будуванні метро.

Невже ця тема цікава лише журналістам? Коли ж включиться влада та правоохоронні органи? Коли ж, хоча б, призначать комісію щодо перевірки темпів будівництва та проконтролюють рух коштів? У нас крадуть, а ми – мовчимо? Кому це вигідно? І ще багато і багато питань виникають з цього приводу!!!

    Print       Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You might also like...

Керівник “Муніципальної варти Києва” їздить п’яним за кермом?

Read More →