Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Current Article

Нацбанк пояснив, чому не відновлюється іпотека і кредитування бізнесу

By   /  12 Лютого, 2020  /  No Comments

    Print       Email

Відновленню кредитування бізнесу й іпотеки заважає мораторій на стягнення майна за валютними кредитами, незахищеність прав кредиторів і непрозорість первинного ринку житла.


Щоб відновити масштабне кредитування бізнесу й іпотеки, потрібно посилити захист прав кредиторів, провести реформу судової системи та збільшити кількість прозорих позичальників.

Про це заявила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова в колонці для Економічної правди в середу, 12 лютого.

Премія за ризик і накладні витрати при кредитуванні для банків становлять в середньому від 4 до 6% річних у вартості кредиту, пише Рожкова.

“З одного боку, економіка і бізнес потребують ресурсів, банки мають досить ліквідності. Але з іншого – високі ризики і супутні витрати роблять кредитну ставку неприйнятною. Інша сторона проблеми – недостатня прозорість структур власності та фінансова звітність позичальників”, – зазначила Рожкова і додала, що банки не хочуть брати на себе додаткові невиправдані ризики.

Рожкова також вважає, що серйозною перешкодою на шляху відновлення кредитування залишається премія за ризик.

“Для цього зусиль виключно банків і фінансового регулятора недостатньо. Йдеться про судову систему, дозвільну систему та систему роботи інших державних інститутів, які повинні забезпечувати рівні правила гри, конкуренцію, прийнятний інвестиційний клімат”, – заявила Рожкова і додала, що останнє опитування банків свідчить, що саме це основна перешкода для повноцінного відновлення кредитування.

Рожкова також перерахувала три основні причини, за якими банки не кредитують іпотеку.

“Мораторій на стягнення майна за валютними кредитами; незахищеність прав кредиторів; непрозорість первинного ринку житла”, – написала Рожкова і сказала, що вирішити проблеми ринку нерухомості допоможуть кілька кроків.

“Прозорість ринку нерухомості, в тому числі коштом доступу учасників ринку до держреєстру; посилення відповідальності забудовника за порушення умов угоди; введення працюючих генпланів міст, і дотримання державних будівельних норм”, – підсумувала Рожкова.

Раніше в Нацбанку заявили, що частка проблемних кредитів впала до 48%. Якість кредитних портфелів покращилася в банках всіх груп, крім банків з російським капіталом.

    Print       Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Зеленський просить скасувати обмеження на зарплати чиновникам

Read More →