Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Current Article

Кабмін визнав, що програма кредитів не працює

By   /  19 Травня, 2020  /  No Comments

    Print       Email

За три місяці за програмою Доступні кредити 5-7-9% видали всього 451 кредит на загальну суму 276 млн грн. Програма розрахована на 4 млрд.


Державна програма Доступні кредити 5-7-9% не запрацювала на повну силу, вважає міністр економіки Ігор Петрашко. Оцінку кредитування бізнесу він озвучив в інтерв’ю Liga.net,опублікованому в понеділок, 18 травня.

“На жаль, програма, де-факто, не запрацювала на повну потужність. До поновлення програми, за 3 місяці усіма банками-партнерами програми Доступні кредити 5-7-9% видано 451 кредит на загальну суму 276 млн грн. Це дуже мало. І ми розуміємо, що вона не працюватиме зараз, тому що банки не хочуть брати на себе ризики видачі коштів. Тому портфельні гарантії можуть стати двигуном кредитування”, – зазначив міністр. 

Він нагадав, що держава пропонує цією програмою. 

“Якщо ваш бізнес має оборот до 10 млн євро і ви маєте кредит в банку, держава компенсує вам погашення відсотків протягом одного року. У бюджеті під цей напрямок виділено 4 млрд гривень. З нашої точки зору, цього буде достатньо, але якщо буде потрібно більше, ми будемо вносити зміни в бюджет”, – розповів Петрашко. 

Також глава Мінекономіки розповів, що Кабмін працює над новими програмами кредитування підприємців. Один з напрямків – доступ до портфельних гарантій для банків. 

“Це потрібно для того, щоб кредитувати пріоритетні сектори економіки, посилювати певні галузі, які страждають від тієї чи іншої кризи. Якщо це буде проголосовано, у нас з’явиться новий інструмент, і ми будемо частково брати на себе ризики разом з банками щодо пулу кредитів для різних галузей”, – розповів міністр.

    Print       Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Позапланові перевірки знову в дії

Read More →