Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Current Article

В Україні планують ввести нове обов’язкове щеплення

By   /  6 Серпня, 2020  /  No Comments

    Print       Email

У МОЗ рекомендували включити в Національний календар профілактичних щеплень у 2022 році вакцину від пневмококової інфекції. 


Про це повідомляється в прес-службі Центру громадського здоров’я України.

Повідомляється, що в червні цього року Національна технічна група експертів з імунізації відповідно до міжнародних та національних пропозицій, рекомендувала Міністерству охорони здоров’я України ввести в Національний календар профілактичних щеплень у 2022 році вакцину від пневмококової інфекції, як обов’язкову. 

“Оперативний штаб МОЗ підтримав таке рішення і рекомендував Міністерству охорони здоров’я України узгодити й подати запит від України в GAVI (Глобальний альянс з вакцинації та імунізації) для отримання кон’югованої пневмококової вакцини за спеціальною ціною”, – йдеться в повідомленні. 

Також зараз Центр громадського здоров’я України працює над підготовкою сценарію багаторічного планування закупівлі вакцин на 2021 – 2023 роки з урахуванням впровадження в календар профілактичних щеплень пневмококової кон’югованої вакцини. 

У ЦГЗ нагадали, що за станом на 1 травня 2020 року в Україні від пневмококової інфекції вакцинувалися 1135 осіб. Ревакцинувалося – 552 людини. 

Рекомендується вакцинуватися від пневмококової інфекції людям у віці від 65 років або з хронічними захворюваннями.

Саме ця інфекція провокує розвиток бактеріальних пневмоній, що під час пандемії COVID-19 є критичним фактором. Щорічно у світі реєструють 1,6 млн летальних випадків внаслідок пневмококових захворювань. 

“Пневмококова інфекція передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Пневмокок є збудником інвазійних і неінвазійних захворювань: бактеріємії, сепсису, менінгіту, пневмонії, бронхіту, гострого середнього отиту. Зокрема, минулого року в Україні було зареєстровано 50 випадків пневмококового менінгіту, з яких 22 – у дітей”, – йдеться в повідомленні.

    Print       Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Користувачів “ВКонтакте” з України візьмуть на облік – Секретар РНБО

Read More →