Loading...
You are here:  Home  >  Київ  >  Current Article

Зеленський наклав вето на закон про валютну іпотеку

By   /  17 Серпня, 2020  /  No Comments

    Print       Email

Президент Зеленський відхилив закон про мораторій на стягнення майна за іпотечними кредитами.


Президент Володимир Зеленський наклав вето на закон № 3640 закон про мораторій на стягнення майна за іпотечними кредитами. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Закон авторства депутата-мажоритарника від Слуги народу Олександра Дубинського президент направив зі своїми зауваженнями до парламенту.

Закон пропонував продовжити термін мораторію на відчуження житлового майна за прострочені валютні кредити громадян, в тому числі іпотечні до 1 січня 2022 року.

На думку глави НБУ Кирила Шевченка, банківська система «дуже вдячна» Зеленському за вето на даний закон. Про це він заявив в інтерв’ю РБК-Україна

Законопроєкт № 3640 був прийнятий 16 липня, 23 липня спрямований на підпис президентові. В кінці липня Мін’юст запропонував Зеленському відхилити закон, оскільки за словами міністра юстиції Дениса Малюськи, він зробить «неможливим стягнення будь-якого майна за борги, що сильно погіршить бізнес-клімат і створить передумови для великих махінацій».

Мораторій на стягнення майна за іпотечними кредитами був введений в 2014 році. Його прийняття Верховна Рада обґрунтувала російською агресією, економічною кризою і девальвацій гривні.

    Print       Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You might also like...

Користувачів “ВКонтакте” з України візьмуть на облік – Секретар РНБО

Read More →